Capums
Beidz uzmākties! sjdfks kdjHJS jfhjahjategakskalYEY AJ.
Kā piesaistīt mājaslapai vairāk apmeklētājus
Tu tikko esi pabeidzis strādāt pie savas pirmās mājaslapas. Tu, rokām satraukumā trīcot, to publicē, bet... nekas nenotiek.
Tai nav neviena apmeklētāja. Neviens neko nepērk. Tava mājaslapa vienkārši eksistē. Un pamazām kņudoņa pakrūtē pārvēršas par vilšanos.
nfghjkgk
Šajā brīdī Tu sāc domāt – kādēļ? Vai ar manu lapu kaut kas nav kārtībā? Vai tā ir neglīta? Pārāk sarežģīta? Nē, nē un vēlreiz nē. Pat tad, ja esi izveidojis skaistāko lapu pasaulē, Tev nebūs apmeklētāju, ja cilvēki par Tavu lapu nav pat dzirdējuši!
Tas ir tik vienkārši – ja vēlies, lai Tavu lapu apmeklē, cilvēkiem jāzina, ka tā pastāv. Veidus, kā to panākt, parasti iedala divās lielās kategorijās.
Izejošais un ienākošais mārketings
Kas ir izejošais jeb outbound mārketings
Izejošā mārketinga kategorijā ietilpst TV reklāmas, reklāmas stendi, interneta lapās izvietotas reklāmas, aukstie e-pasti un zvani, ko vienkāršajā valodā mēdz saukt arī par “pārtraucošo mārketingu”. Tu pārtrauc to, ko cilvēks dara, lai nodotu ziņu par savu preci vai mājaslapu.
Izejošo mārketingu parasti pielieto lielāki uzņēmumi, jo tam nepieciešams apjomīgs reklāmas budžets – šādā veidā panākt to, ka klients apmeklē tavu lapu un/vai veic pirkumu, izmaksā diezgan daudz, tādēļ mazāki uzņēmumi šo stratēģiju izvēlas retāk.
LJfgslkafhalsfhasfakls adjfgakfadj faasf
Turklāt nav nekādas jēgas klaigāt Tava uzņēmuma nosaukumu, ja neviens nezina, kas Tu esi – Tevi vienkārši uzskatīs par agresīvu un kaitinošu.
Par izejošo mārketingu
ir prātīgāk domāt tad, kad būsi izveidojis zīmola atpazīstamību un klienti zinās, ka var Tev uzticēties.
Kas ir ienākošais jeb inbound mārketings
Ienākošais mārketings neko nepārtrauc, un tā mērķauditorija ir cilvēki, kas jau kaut ko meklē. Starp ienākošā mārketinga piemēriem var minēt satura mārketingu, SEO jeb meklētājprogrammu optimizāciju, PPC jeb “maksā par klikšķi” mārketingu, sociālo tīklu un influenceru mārketingu, publisko runu utt.
Ienākošā mārketinga galvenais mērķis ir mijiedarbība ar to sabiedrības daļu, kas jau ir Tavi potenciālie klienti. Tie ir cilvēki, kas meklē risinājumus, seko Tavam zīmolam sociālajos tīklos un vēlas uzzināt vairāk par Tevis piedāvāto produktu un ar to saistītajām lietām.
XFBKADFD JASDHASDSDA.dssd.vgdsg.d.
dskfsdfjasflja as das dajfgl ksuw;a fh.
:)dg askfg;asr3u. 2
Izejošā un ienākošā mārketinga piemēri
Iedomājies, ka Tev pieder interneta veikals, kurā pārdod uztura bagātinātājus. Izejošais mārketings nozīmē, ka Tu, piemēram, samaksā par reklāmu televīzijā vai nopērc sarakstu ar e-pasta adresēm un visiem izsūti aukstos e-pastus par Tavu produktu.
Ahelaofhoayr
shkjfalskdh askshdlsafgals dlas;askfh alsfa;ksjlkasj alsfja s
ladfjhklas jfalksa f
adhfl jasfhaklsh slkaal faslkfhals faklsf as fa sfafs
Ienākošā mārketinga gadījumā Tu varētu, piemēram, sazināties ar veselības industrijas influenceriem, piedāvājot tiem reklamēt preci, kuru Tu pārdod. Vēl viens labs ienākošā mārketinga piemērs ir blogošana – izveido vairākus rakstus par uztura bagātinātāju pozitīvo ietekmi uz veselību, un rakstos iekļauj informāciju par saviem produktiem – tā cilvēki, kas Googlē meklēs informāciju, varēs atrast Tevi un Tavu uzņēmumu. Šādi Tu nevienu neiztraucē – Tu sasniedz savu potenciālo klientu ar informāciju, ko viņi paši aktīvi meklē.
Protams, neviens nav izslēdzis iespēju izmantot izejošo un ienākošo mārketingu vienlaicīgi, tomēr ienākošā mārketinga izmaksas ir daudz zemākas – ieguldījumi būs mazāki, bet klientus/apmeklētājus piesaistīsi vairāk.
Aplūkosim dažas ienākošā mārketinga taktikas, kuras vari sākt izmantot jau šodien.
5 veidi, kā piesaistīt apmeklētājus ar ienākošo mārketingu
SEO
Kas ir pirmā lieta, ko Tu dari, ja Tev kaut kas ir nepieciešams? Ieraksti to Google meklētājā, protams! Un atver vienu no pirmajiem rezultātiem.
SEO jeb meklētājprogrammu optimizācijas (search engine optimization) galvenais mērķis ir panākt, lai Tava lapa parādās starp meklētāja pirmajiem rezultātiem. Ja cilvēki meklē “Kur iegādāties uztura bagātinātājus” un Tava lapa parādās pati pirmā – Tavas iespējas pārvērst šos apmeklētājus par klientiem ir vērā ņemamas.
Ja vēlies parādīties Google pirmajā lapā, Tev būs nepieciešams veikt savas mājaslapas optimizāciju, lai Google meklētājprogramma zinātu, pie kādiem saistītajiem produktiem jāparāda arī Tava lapa.
Satura mārketings
Satura mārketings ietver visu, sākot no bloga rakstiem un vebināriem līdz videosaturam un gadījumu izpētei. Vispirms Tev būs nepieciešams radīt noderīgu un/vai interesantu saturu par tēmu, kas ir saistīta ar Tavu biznesu. Tad Tu vari dalīties šajā saturā ar cilvēkiem, kurus šī tēma interesē.
Lūk, veids, kā sākt nodarboties ar satura mārketingu mūsu uztura bagātinātāju piemēra kontekstā:
Atver Facebook un pievienojies kādai uztura bagātinātāju interešu grupai, lai uzzinātu, kādi jautājumi cilvēkus interesē. Piemēram, varbūt kāds vēlas zināt – “Vai uztura bagātinātāji ir piemēroti vegāniem?”
Uzraksti rakstu vai uzņem video, kurā sniedz atbildi uz jautājumu, un iekļauj linkus uz saviem produktiem.
Ievieto saturu savā lapā.
Dalies ar cilvēkiem, kurus interesē atbilde.
fsfsfsfsfsff sf
fdfjoSD:Sd sfkjahjd;KFHALFJA ;LHSF ;ASF GASKLUF OQUFGAWF AF
Tavs mērķis ir sniegt noderīgu informāciju, tādēļ būtu labi izvairīties no pārāk agresīvas savu produktu reklamēšanas.
Vēl viens populārs veids ir e-grāmatas izdošana. Sniedzot padziļinātu un praktisku informāciju par tēmu, kas ir saistīta ar Tavu uzņēmējdarbību, Tu piesaisti savam uzņēmumam lojālus klientus. Piemēram, Tu vari analizēt dažādas vegānu receptes, izskaidrojot to uzturvērtību un uzsverot, kādas uzturvielas būtu nepieciešams uzņemt papildus, lai nodrošinātu ķermeni ar visu tam vajadzīgo.
Šādu e-grāmatu vari dot bez maksas, lai radītu apmeklētāju plūsmu vai piesaistītu klientus, vai arī vari to pārdot kā atsevišķu digitālu produktu savā Mozello lapā.
Informējot un izglītojot savu potenciālo klientu par velti, Tu palielini iespēju, ka šis cilvēks izvēlēsies iepirkties pie Tevis (vēlreiz).
Satura mārketinga sarežģītākā daļa ir sameklēt cilvēkus, kas ir ieinteresēti tematā, par kuru Tu runā. Meklējumiem labi noder Facebook grupas un citi sociālie tīkli, bet vari arī mēģināt internetā atrast forumus un citas saistītas mājaslapas. Ja veidosi SEO-draudzīgus rakstus, apmeklētājus piesaistīt palīdzēs arī Google.
Influenceru mārketings
Šo var ņemt ārā vai smagi noīsināt, līdz vienam teikumam
Influenceriem parasti seko cilvēki, kuriem interesē kāda niša. Influencerim, kurš veido saturu par mašīnām, seko cilvēki, kurus interesē mašīnas. Influencerim, kurš veido saturu par tetovējumiem, seko tie, kurus interesē tetovējumi, un tamlīdzīgi.
Sadarbojoties ar īstajiem influenceriem, Tev ir iespēja sasniegt publiku, kura jau ir ieinteresēta produktā, ko Tu pārdod. Turpinot ar uztura bagātinātāju piemēru, Tu vari uzrunāt influencerus, kas darbojas tieši tavā jomā.
Atver Instagram un sāc meklēt! Tomēr ir viena būtiska lieta, kuru jāņem vērā – influenceriem reklāma ir darbs. Tev vajadzēs ne vien nodrošināt tos ar saviem produktiem, bet arī samaksāt par rakstiem, ko tie ievieto sociālajos tīklos. Bet – tā kā viņiem parasti ir ļoti fokusēts sekotāju loks, šāds ieguldījums var pat ļoti atmaksāties.
Sociālo tīklu mārketings
Sociālie tīkli ir ļoti labs veids, kā ar ienākošo mārketingu piesaistīt apmeklētājus. Katrs sekotājs, kurš spiež like un dalās ar Taviem rakstiem, ir iespēja piesaistīt arvien lielāku lapas apmeklētāju skaitu.
Vēl viena iespēja, ko apsvērt, ir ieguldīt naudu sociālo tīklu reklāmas kampaņās. Tās ļauj Tev uzrunāt cilvēkus ar specifiskām interesēm, lai vari sasniegt tos, kurus jau interesē Tavas preces.
Izejošā mārketinga stratēģija būtu izveidot reklāmu, kas saka “PĒRC MŪSU PRODUKTU”, un par mērķauditoriju izvēloties vispārīgu cilvēku grupu konkrētā reģionā.
Ienākošā mārketinga stratēģija varētu būt, piemēram, izveidot reklāmu ap Tavu rakstu “Vai uztura bagātinātāji ir piemēroti vegāniem?”, par mērķauditoriju izvēloties cilvēku grupu, kas interesējas par veselīgu uzturu, tādējādi aizvedot viņus līdz Tavai mājaslapai. Šādi Tu ne vien piesaisti apmeklētājus, bet arī sāc veidot uzticībā balstītas attiecības ar saviem potenciālajiem klientiem.
PPC AdWords
Šī ir vēl viena maksas stratēģija, un tā ir īpaši noderīga, ja Tev vēl nav izdevies noslīpēt savas mājaslapas SEO. Tu vari samaksāt Googlei, lai Tava lapa tiktu parādīta kā pirmais rezultāts, kad klients meklē to, ko Tu piedāvā. Droši vien zini, par ko es runāju.
To sauc par PPC (Pay-per-click jeb maksā par klikšķi) reklāmu, un, kā jau nosaukums pasaka priekšā, Tev jāmaksā tikai tad, kad kāds noklikšķina uz reklāmas! Tu vari izvēlēties dažādus iestatījumus, specifiski – to, pie kādiem vaicājumiem Tava reklāma tiek parādīta. Bet, tā kā par katru klikšķi Tev jāmaksā, vislabāk rādīt reklāmu tiem klientiem, kuri ir gatavi veikt pirkumu.
Tas nozīmē, ka PPC reklāmas ideālā variantā jāizvieto tā, lai Tava reklāma tiktu parādīta tikai tad, kad kāds meklē frāzi “pirkt uztura bagātinātājus”. Šī persona nepārprotami ir gatava kaut ko iegādāties, un Tavs uzdevums ir panākt to, ka naudiņa tiek atstāta tieši Tavā veikalā.
Ja iestatīsi, ka reklāma tiks parādīta arī meklējot informāciju, piemēram, “Kā tiek ražoti uztura bagātinātāji?”, iespējams, varēsi novērot apmeklētāju pieplūdumu, kas neko nenopērk, tātad – ieguldījums nebūs sevi attaisnojis.
Tomēr tas ne vienmēr ir slikti. Ja Tu esi spējīgs šiem apmeklētājiem sniegt fantastiskas atbildes uz viņu jautājumiem, tie Tevi atcerēsies un varbūt atgriezīsies Tavā lapā vēlāk. Citiem vārdiem sakot, Tu vari izmantot PPC reklāmas kā satura mārketinga kampaņas sastāvdaļu, bet negaidi, ka tas sniegs tādus pašus rezultātus kā gadījumā, ja fokusētos tikai uz cilvēkiem, kuru mērķis ir pirkt.
Secinājumi
Mājaslapa, par kuru neviens nezina, Tavam biznesam nepalīdz. Labāk, lai Tev ir viduvēja lapa ar vismaz kaut kādu mārketingu, nekā fantastiska lapa, bet bez mārketinga.
Ja esi maza uzņēmuma īpašnieks, tad ienākošais mārketings būs Tava drošākā izvēle, jo tas ir lētāks un lietotājam draudzīgāks, īpaši salīdzinot ar tā agresīvo vecāko radinieku.
Šajā rakstā minētās metodes ir labs pamats, bet tas nebūt nepretendē uz visaptveroša saraksta statusu. Starp dažādajiem veidiem, kā piesaistīt klientu plūsmu, ir tādas lietas kā pasākumu sponsorēšana, uzstāšanās, tiešsaistes kursi, e-grāmatu publicēšana utt., tomēr tie parasti ir noderīgāki stabiliem uzņēmumiem, kas paspējuši nostiprināt savu reputāciju.
Paturi prātā – Tev nav jāizvēlas tikai un vienīgi viena metode. Izmēģini vairākas mārketinga metodes un atrodi to, kas pierāda sevi kā ienesīgāko vai kura vienkārši Tev patīk vislabāk. Turpini eksperimentēt, lai sasniegtu labākos rezultātus.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.